☰ menu www.Mirotice.cz

Mirotice

informační portál města Mirotice
× Město Volby do PSP ČR SARS CoV-2 Koronavirus Samospráva Zápisy ze zastupitelstva Vyhlášky a nařízení Partnerství a spolupráce Územní plán Veřejné zakázky Povinně zveřejňované informace Kontaktujte nás Zpravodaj Rozpočet Informace Hlášení místního rozhlasu Městský vodovod Kanalizace a ČOV Strategický plán rozvoje města Mirotice a jeho částí Smlouvy Historické mapy jednotlivých katastrů města Mirotice Dotace z rozpočtu města Místní akční plán rozvoje vzdělávání SO ORP Písek Využité dotační tituly GDPR Internetový mapový server GObec Úřad Kontakty Odbory Odbor výstavby, životního prostředí a dopravy Úřad práce Žádosti a tiskopisy Volná pracovní místa Služby Škola a školka Knihovna Odpadové hospodářství Občan - potřebuji zařídit, krizové situace Stravování Ubytování Hřbitovy Jízdní řády Česká pošta ČEVAK a.s. Volný čas Historie města Osobnosti Symboly Památník M. Alše a M. Kopeckého Památky Alšovy dny + fotogalerie Cyklostezky Zájmová sdružení Mikroregion Mirotice - obce Vítání občánků Historické mapy katastrů Města Mirotice Kultura Svazek obcí regionu Písecko Knihy k prodeji Komunitní centrum
Povodňový plán Úřední deska Archiv Mapa stránek
 

A A
Volný čas
Kontakty / Odkazy
Město Mirotice
Náměstí Mikoláše Alše 18
398 01 Mirotice
telefon382 229 101
emailpodatelna@mirotice.cz

Zcech Point
Předpověď počasí

O městě a jeho symbolech

23.03.2015 publikoval: Monika Chylíková

Mirotice byly určeny městem rozhodnutím č. 49 předsedy Poslanecké sněmovny ze dne 19. května 1998. 

Počet obyvatel k 31.12.2018 činil 1 222 osob, z toho 265 dětí, 957 dospělých. Dále má v obci pobyt 4 cizinců.
 

MiroticeZnak města

Město Mirotice používá znak od nepaměti. Nejstarší známé vyobrazení je v městské knize označené jako Registra všelijakých prodajův z let 1603 – 1738.
Na červeném štítě je stříbrná orlice s rozloženými křídly, doprava obrácená, se zlatým zobákem a stříbrnou svatozáří kolem hlavy.

 

Vlajka města

MiroticeNa červeném listu je  stříbrná orlice se zlatým zobákem a stříbrnou svatozáří. Vlajka byla městu Mirotice slavnostně předána 17. dubna 2012. Návrh vlajky vytvořil heraldik  Mgr. Jan Tejkal.  

 

Město je tvořeno částmi